Pies maltańczyk

Postrzegany przez wielu jako żywa maskotka, śliczny pies o jedwabistych włosach, bialusieńki jak śnieg. Jest elegancki i pełen gracji, a mimo to, daleko mu do kanapowca spędzającego czas na  poduszce. Zaliczany do spokojnych ras, obdarzony inteligencją i wielką wrażliwością ma bardzo bogatą osobowość. Prócz niewątpliwej urody ma też wspaniały charakter. Najodpowiedniejsza rasa dla dzieci, gdyż jest to psiak przyjazny, wesoły i kocha zabawy. Nadaje się do mieszkań w bloku, gdzie są małe dzieci i inne zwierzęta. Jest bardzo dobrym obserwatorem i posiada znakomitą pamięć. Zdecydowany domator, wystarczy mu dziennie 10 minut spaceru. Maltańczyk to pies do towarzystwa.

Aby mieć pewność, że kupujemy zdrowego psa, warto zwrócić się do dobrej hodowli. Kupując Maltańczyka z niepewnego miejsca możemy otrzymać chorego psiaka lub z wadami genetycznymi, które powodują, że pies często choruje ma problemy ze stawami i skórą.
Maltańczyk to wrażliwy pies, wymagający pieszczot i czułości. Właścicielami tej rasy nie mogą być osoby niepanujące nad emocjami. Powinni być to ludzie spokojni, pogodni i cierpliwi.

Pamiętajmy, że jest to rasa wymagająca dużo czasu na higienę, a zwłaszcza na wyczesywanie. Psy tej rasy muszą być odpowiednio karmione. Nie wolno ich przekarmiać, bo przy małej aktywności można im wyrządzić naprawdę wielką krzywdę.

 

maltanczyk

Kategoria: Bez kategorii | Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>