Charakter maltańczyków

Maltańczyki to psy należące do jednej z grup psów do towarzystwa. Są miłe, towarzyskie, inteligentne i wesołe. Oddane są bez reszty swojemu właścicielowi, bardzo się przywiązują i nie znoszą rozstań. Potrafią podążać za swoim panem krok w krok, nie opuszczając go ani na chwilkę. Uwielbiają być w centrum uwagi, lubią towarzystwo i pieszczoty, wymagają głaskania i przytulania.

Jest to największy domator wśród psów, przepada przebywać w domu. Dawniej maltańczyki biegały po pałacowych i dworskich pokojach, a dziś cieszy go wygodny fotel czy kanapa. Najlepiej przygotować mu wygodne posłanie w takim miejscu, by miał wgląd na to, co dzieje się w mieszkaniu. Maltańczyk często przesiaduje na balkonie, skąd obserwuje to, co dzieje się poza nim. Jest to pies, który raczej nie lubi biegać, a na spacerach zachowuje się dostojnie. Mimo iż nie jest zbyt duży, nie boi się największych psów i chętnie się będzie z nimi bawił.

Maltańczyk także doskonale rozumie się z kotem i będzie zachwycony nowym przyjacielem, z którym ochoczo podzieli się całym domem (a nawet bez oporów wpuści go do swego posłania i pozwoli kotu spać przytulonym do siebie).

Należy pamiętać, że nie wolno im za bardzo pobłażać, bo staną się rozkapryszone i nie będą słuchać. Dyscyplinować je należy jak psy każdej innej rasy.

Maltańczyki są wielkimi łakomczuchami. Mają duży apetyt, dlatego trzeba uważać, by nie utyły. Wymagają dziennie około 60 gramów surowego, chudego mięsa (wołowina lub wieprzowina), pokrojonego w drobną kostkę, lub mielonego a do tego dobrze rozgotowany ryż (około 30 gramów) i taka sama porcja gotowanych warzyw (marchewka, zielona fasolka szparagowa, surowa sałata) lub owoców. Zachowanie w należytym stanie włosa wymaga dodatkowego podawania mu preparatów mineralno-witaminowych.

Potrafi kochać bezgranicznie bliską mu osobę i bezustannie szuka z nią kontaktu. Samotność jest dla niego trudną do zniesienia niewolą.

Maltanczyki

 

Kategoria: Bez kategorii | Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>